• Anna Gavendová C
  • Anna Gavendová B

  Čas od času si ještě zaběhne na závodech trať, aby věděla, kudy její svěřenci a svěřenkyně poběží. S dětmi tráví na trénincích orientačního běhu pořád spoustu času. Nejméně čtyřikrát týdně je učí orientaci, radosti z pohybu i samostatnosti. Radost z čerstvého vzduchu je jí sice občas odepřena, neboť jako předsedkyně oddílu orientačního běhu TJ musí zvládnout také organizační záležitosti, ale na svůj čas dovolené si prý už teď nenechá sáhnout a ráda vyráží na hory a také k moři, kde úplně vypne. „Ale přiznám se, že jsem se musela to nicnedělání naučit, neb mi to není zcela vlastní,“ směje se.
  Její srdeční záležitostí je v Třinci rozhodně lesopark, jehož nové klikaté přírodní cestičky jsou skoro každý den plné běžců. „Mým přáním je pro sportovce a rekreační běžce vybudovat ještě v některé jeho části venkovní posilovnu,“ sní Anna Gavendová, podle níž by se v ní lidé mohli nenásilnou formou rozcvičit a posílit svaly.
  „Těší mne, že za tu dobu co se mohu z křesla zastupitelky podílet na rozvoji ve městě, se toho událo mnoho. A že svým přičiněním mohu pomoci lidem konkrétně v sociální oblasti,“ říká členka sociální komise města.
  Anna Gavendová kromě své sportovní činnosti a práci v zastupitelstvu pomáhá ženám s prevencí rakoviny prsu. Proškolila už desítky středoškolaček, které se snaží před zákeřnou nemocí ochránit dostatkem informací a motivovat je, aby se samy snažily jí předcházet. Členka klubu Marie také každoročně spolupořádá Český den proti rakovině, tzv. květinový den zaměřený na prevenci rakoviny.
  Jelikož se oddíl ročně účastní až 80 závodů v orientačním běhu, kam své sportovce doprovází, mnoho víkendů doma netráví. A když nemusí vařit, ráda si dá kuřecí maso a dušenou nebo grilovanou zeleninu. Do štíhlé dámy, která se celý život věnovala sportu, by člověk neřekl, že její velkou neřestí jsou sladkosti. „Třeba takový koláč ke kávě, ten musím mít vždycky,“ uzavírá Anna Gavendová.