• sikoraA
    • sikoraC
    • sikoraB

    S oběma svými dcerami se věnuje bojovým uměním, pokud vaří, tak maso na sto způsobů, chodí po horách, do sauny a každý den cvičí hodinu. Jako šéf hasičů si totiž kondičku udržovat musí a vyžaduje to i od svých kolegů, kteří Třinci rozhodně nedělají ostudu, ba naopak.

    „Do Třince jezdí hasiči z celé republiky rádi, protože má dobrý zvuk. Tady se totiž neříká – to nejde… Prý jsme jiný druh,“ směje se Bohdan Sikora, který v zastupitelstvu sedí čtyři roky, ale trvá na tom, že je politikou nepolíbený. „Pracovat v komunální politice znamená pracovat na rozvoji, ne politikařit. Je třeba pro lidi vytvářet dobré podmínky pro život a v Třinci se to docela daří,“ míní.

    Naráží na opravené domy, přibývající a upravené rodinné domky, rekonstruované chodníky, čisté ulice, pěkný lesopark a řadu dalších věcí, které se za poslední roky podařily. I z hlediska bezpečnosti je podle něj na tom Třinec oproti jiným městům na velmi dobré úrovni. „A to mně těší. Jsem rád, že tady můžu žít se svou rodinou a pracovat. Je to město pro život,“ je přesvědčen Bohdan Sikora.