• Ivo Kaleta B
  • Ivo KaletaA
  • Ivo KaletaC
  • Ivo KaletaD

  V pondělí hokej, v úterý tenis, v pátek fotbal a ostatní dny podobně, mezi tím kolo či výšlap na kopce. Tak vypadá týden co týden Iva Kalety, který je sportovcem tělem i duší a zkusil vše včetně plavání, atletiky, džuda i házené. V minulosti se několikrát zúčastnil cyklistického závodu Okolo Beskyd a zkusil i Jablunkovský triatlon. Dnes neodolá ani takovým výzvám jako je extrémní závod Beskydská sedmička. Sedm beskydských vrcholů loni přešel poprvé v životě za 20 hodin a 11 minut, což se dá s klidným svědomím označit za velmi slušný výkon.
  Nevyhýbá se však ani takovým výzvám, jako je vaření. „Každý učitel musí umět vařit, když má dva měsíce prázdnin a ostatní chodí do práce, ne?“ směje se. Vzpomíná, že se v tomto období naučil zavařovat povidla, která se dokonce dala jíst. „Jsem pro každou blbost. Třeba i pro skok padákem,“ dodává se smíchem. Mimochodem ty seskoky má za sebou čtyři.

  Na práci místostarosty, jímž je čtvrtým rokem, jej nejvíce překvapilo široké spektrum problémů, které denně ve městě řeší. Jedním dechem ale dodává, že je velmi rád u všeho toho dění a že se může svým dílem práce na rozvoji Třince podílet. Například že se dočkal rekonstrukce sportovní haly STaRS, kde od svých školních let strávil snad už tisíce hodin. „Mou srdeční záležitostí je také stavba tělocvičny u Základní školy Dany a Emila Zátopkových. Žáci školy i sportovní nadšenci tak budou moci konečně sportovat v důstojných a bezpečných prostorách,“ uzavírá.

  Ivo Kaleta (50) je ženatý, má syna a dceru.