• zabystrzanC
    • zabystrzanA

    Politikou nepolíbený, hudbou zcela pohlcen, žák, učitel a nakonec i ředitel Základní umělecké školy. Jiří Zabystrzan o sobě říká, že má jako jeden z mála velké štěstí. Jeho práce je totiž jeho koníčkem a provází jej už od dětských let.

    K tomu směřovalo i studium na filozofické fakultě fakulty, které nyní ještě rozšiřuje studiem jazzového klavíru v Katovicích. Jiří Zabystrzan zahraje téměř na každý nástroj, jeho doménou jsou však nástroje klávesové. Jelikož dřív hodně (a také díky hudbě) cestoval, umí si nad věcmi držet nadhled. A protože mu jeho koníček, totiž práce, zabírá většinu času, moc na jiné aktivity už nezbývá. Přesto si rád zajde do přírody, na hory, za kulturou nebo si něco přečte. A pokud vaří, dělá tak v duchu jeho hudby. „Improvizuju. Vždyť i život je velká improvizace,“ směje se.

    Jeho srdeční záležitostí je fakt, že v Třinci žije spousta lidí s vůli něco vylepšit. A toho by chtěl být součástí. Proto šel i do letošních komunálních voleb. „Láká mě být součástí toho, co se teď v Třinci děje, jak město vzkvétá a ožívá. A rád bych pomohl tam, kde je potřeba.“