• bieringerC
  • bieringerA
  • bieringer
  • bieringerB1-e1401809036683-733x550

  Nemá rád škarohlídy, kteří si názor udělají na základě neověřených informací, věří povídačkám a jen kritizují to, co by sami nedokázali. Zato velmi rád diskutuje s pozitivně naladěnými lidmi, s nimiž je radost něco tvořit. „Kritici nejsou obvykle objektivní a rozvíjí polopravdy. Já jsem v Třinci spokojený a myslím, že se vyvíjí správným směrem a že vzkvétá, což musí vidět i ten největší negativec,“ směje se radní, který si našel velké zalíbení ve svých nových povinnostech: tradiční Vítání nových občánků a svatební obřady.
  „Oddávám už osm let a baví mě sledovat životní etapy mých žáků, které jsem nejdřív učil, pak je sezdal a teď jim vítám děti,“ říká Karel Bieringer. Jeho snem je, aby se v Třinci všem jeho bývalým žákům žilo dobře, aby město dál poskytovalo dostatek příležitostí ke sportu jako doposud a bylo stále v republice jedním z mála, kde je velmi nízká kriminalita.
  „Žiju tady od roku 1969 a jsem tady pořád rád, protože v Třinci nacházím všechno, co k životu potřebuji,“ dodává aktivní sportovec, k jehož zájmům i v důchodovém věku stále patří kolo, turistika a také zahrádka, což je také velký koníček jeho manželky. „A tak tam pracuju jako námezdní dělník, ale rád,“ žertuje Karel Bieringer. Rád objevuje nové věci a obdivuje moderní technologie. Na zasedáních zastupitelů je obvykle věcný a nebojí se lidem říct, co si doopravdy myslí.