• File1
    • File2

    Odjakživa Třinečák, i když pracovně tráví i půlku týdne mimo město. Patriot a muzikant, který je na místo svého bydliště hrdý. Petr Šiška Třinec a především zdejší lidi považuje za fenomén, obzvlášť pokud jde o muzikanty a zpěváky.
    „Jsou tady urputní pracanti a nejkrásnější ženy, protože právě tady se mísily všechny národy při migrování a nechaly tady ty nejlepší geny. Lidi s talentem, odvahou a krásou,“ je přesvědčen Petr Šiška. On sám vnímá město jako úžasné místo pro život, neboť, jak tvrdí: kde jinde je člověk do pěti minut na horách a v lese, než právě v Třinci? Nedávno dostavěl dům, protože právě tady chce i nadále zůstat a zapustit kořeny, ač je v podstatě panelákové dítě. „Když jdu ráno třeba cvičit, zastaví mně tři auta kamarádů a nabízí mi svezení. Kde jinde se vám to stane?“ směje se.
    Je spokojen s tím, jak radnice v poslední době postupně dokončuje roky plánované investice. Typickým příkladem je podle něj právě rekonstruovaná hala STaRS, kterou si sportovně založené město rozhodně zaslouží, nová vlaková zastávka, opravené cesty a další. „Lidé ale víc než milionové investice, které do Třince v posledních letech skutečně přišly, vnímají to hezké. A Třinec kvete, doslova,“ míní Petr Šiška.
    A jako textař umí poetiku a krásu rozhodně ocenit. Jeho texty: Ještě, že tě, lásko, mám, To tehdy padal déšť, Jednou nebe zavolá, Nauč slunce hřát a spoustu dalších písniček Věry Špinarové, Heleny Vondráčkové, Karla Gotta nebo Petra Koláře a dalších interpretů dokázaly vehnat posluchačům do očí slzy. „Jsem duší romantik,“ přiznává. Přestože je pracovně velmi vytížen, umí si občas pořádně zalenošit na gauči. Obvykle ale relaxuje s Legendami na koncertech, jichž má až 100 do roka. Anebo si zacvičí Thaibox, umí ale naráz číst třeba deset knih. Záleží prý na tom, jaké má zrovna v životě období. A samozřejmě si vždycky najde dost času na to, aby ji trávil s rodinou a svými dcerkami.