• Radim KozlovskýA
  • Radim Kozlovský D
  • Radim Kozlovský C

  Se svým 11letým synem Kvidem jezdí na kole a taky rybaří, dokonce začal pěstovat zeleninu a na tváři má spíš úsměv než vrásky. Bývalý paralympijský reprezentant na Paralympiádě 2006 a 2010 v mono-ski, letos pověsil závodní lyžování na hřebík, ale ve sportovním rybaření naopak slaví stále více úspěchů. Na mistrovství světa v plavané obhájil s týmem zlatou medaili je aktuálním českým mistrem. Letos se chystá na mistrovství světa do Itálie.
  Jako předseda Rady zdravotně postižených pro Moravskoslezský kraj je pyšný na to, že se mu podařilo ve spolupráci s krajem vytvořit Moravskoslezský krajský plán vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na léta 2014-2020. „Musím říct, že jsem hrdý také na Třinec, který patří k těm městům, kde se daří prosazovat zájmy zdravotně znevýhodněných a seniorů. V poslední době jde především o rekonstrukci několika kilometrů bezbariérových chodníků. Ty na Lidické ulici jsou vlastně tak trochu moje dítě,“ dodává Radim Kozlovský s tím, že Třinec je přívětivým městem pro život zdravotně postižených, protože i vozíčkáři, jako on sám, se dostanou až na drobné výjimky prakticky všude.
  I proto je Třinec jako město jeho srdeční záležitostí a stěhovat by se nechtěl. Ač rád tráví nějaký čas na aktivní dovolené, kde jezdí na kole po Jižní Moravě, a nebo rybaří, stěhovat by se odtud nechtěl. Aktivně pracuje v radě města a předsedá komisi dopravy.
  Největší radost má ve městě z investic do dopravy a také z opravy haly STaRS. „Tyto věci se léta zanedbávaly, teď konečně přišly na řadu. Stejně jako se snad konečně dočkáme obchvatu Třince,“ uzavírá.