• Regina Szpyrcová C
  • Regina Szpyrcová A
  • szpyrcova

  Už pár let jí do života vnáší radost chvíle, kdy jí starší ze dvou dcer přečte právě dopsanou báseň. „Anebo když jí mohu pomáhat s nastudování textu pro umělecký přednes a pak ji doprovázet během recitačních soutěží a vystoupení,“ říká o své nadané dcerce pyšná maminka Regina Szpyrcová. I ona mimochodem jako malá slavila na recitačních přehlídkách úspěch. Kromě radosti z poezie a mluveného slova se těší i z rodinných procházek po starobylých městech, kde jí průvodce dělá její manžel. A spolu také objevují kouzlo chalupaření, což jak sama říká, občas přináší i docela vtipné zážitky.
  Své období v roli městské zastupitelky, kdy se mimo jiné podílela na obnově strategického plánu města nebo vedla komisi pro kulturu a sport, hodnotí jako velmi inspirativní. „Těší mě podporovat a realizovat dobré a neotřelé nápady, které dle mého mínění obohacují život ve městě. Být u toho, kdy školáci jako vůbec první Třinečané podle naší mapky odhalovali umístění laviček s nápisy a skládali z nich příběh, to považuji za jeden z nejhezčích zážitků,“ vzpomíná zastupitelka a také spolupracovnice městské knihovny. Radost má i z toho, jak na lavičkách posedávají a klábosí mladí i lidé starší generace. Zdá se, že příjemná místa k odpočinku a setkávání jí obzvlášť přirostly k srdci. Je jednou z iniciátorek pořízení nových nevšedních barevných odpočívadel, která už brzy ozdobí prostor před kulturním domem.
  Lavičkami to ale nekončí. Jako moderátorku ji také těší spoluvytvářet atmosféru společenských událostí v Třinci, jako bylo například mistrovství ČR v krasobruslení, festival filmových dokumentů Jeden svět nebo oceňování učitelů Třinecka. Kulturní zážitky si nenechá ujít také jako divák. Proto dvakrát do roka navštěvuje Poetickou čajovnu, tedy představení literárně dramatického oboru Základní umělecké školy, který podle ní vedou opravdu výjimečné pedagogické osobnosti.
  Absolventka Filozofické fakulty Ostravské univerzity a jedna ze zakladatelek třineckého televizního zpravodajství Regina Szpyrcová toho o sobě víc neprozradí. Touhu médií po odhalování soukromí veřejných osobností totiž považuje za úchylku doby.