• MDZ_3429
    • MDZ_3418
    • MDZ_3416

    Poslední roky se toho v Třinci změnilo hodně k lepšímu a Štěpán Rucki je rád, že byl u toho jako zastupitel. Poslední dvě funkční období strávil na radnici i přesto, že je jako primář dětského oddělení velmi vytížený. Navíc se angažuje ve Slezské církvi evangelické ve sboru v Oldřichovicích, kde spolu s manželkou koordinují projekt Srdce pro Afriku, která pomáhá chudým dětem žít. „Díky tomuto projektu na místech, kde je to potřeba, vznikají farmy, školy a ošetřovny a lidi se tady snaží vést k soběstačnosti,“ vysvětluje lékař.
    Neustává ani ve své publikační činnosti. Po úspěchu knihy Kardiologické minimu pro praktické dětské lékaře, vydané v roce 2006, připravuje další knihu Pediatrie v každodenní praxi „Kdy ji ale nepíšu, opravdu nevím,“ směje se primář. Rád by totiž už konečně našel čas také na to, co jej baví stejně tak jako psaní nebo práce s dětmi. Na výlety s manželkou po krásách českých a moravských. A na knížky, které by si ještě rád přečetl.
    Třinec by si podle něj zasloužil konečně plánovanou rekonstrukci vlakového nádraží a autobusového stanoviště. „Těší mne, že se i staré centrum rekultivuje a je tak důstojným místem pro místní i pro návštěvníky. Osobně bych ještě rád viděl více investic také pro okrajové části města,“ dodává závěrem Štěpán Rucki.