Ing. Jan Lasota

Kandidát s číslem 29

29
Ing. Jan Lasota

Pracoval jsem jako vrcholový manažer v TŽ, ředitel pro výrobu, člen představenstva, pak konzultant a nakonec důchodce konzultant.

Profese
konzultant
Věk
67 let
Koníčky
v létě je to zahrada, rybaření, turistika, cestování a občas horské kolo, v zimě sjezdové lyžování a hory
Co pro Vás znamená Třinec?

Třinec je místo, kde žiju celý život. Měl jsem možnost procestovat snad celou Evropu, Severní Ameriku i část Asie, ale neumím si představit, že bych trvale žil mimo Českou republiku a speciálně mimo Třinecko. Tento region spojuje zajímavé a pracovité lidi, nádhernou přírodu, která je všude blízko nás. Rovněž pracovně jsem zde strávil celý život a právě železárny mi naplnily moje představy o pracovní kariéře. Výjimečnost zdejších lidí, jejich schopnost přistupovat k práci i k zábavě naplno je pro tento region typická.

Jak / Kde vidíte Třinec za čtyři roky?

Vize – Město Třinec a železárny patří nerozlučně k sobě, oba subjekty se musí trvale rozvíjet, protože tvoří základ zdejšího regionu. Současně je třeba vytvářet podmínky pro další nové firmy a drobné podnikání tak, aby byl vytvořen a udržen ekonomický základ pro další léta. Lidé jsou však stále náročnější i v oblasti zábavy a životního prostředí, proto nesmíme zapomínat i na kulturu. Je nutné dokončit akce infrastruktury a nezapomínat na okrajové části města. Za čtyři roky bude město ještě zelenější a barevnější než dnes.