Mgr. Karel Bieringer

Kandidát s číslem 11

11
Mgr. Karel Bieringer

Působil jako učitel a trenér sportovních tříd Základní školy Dany a Emila Zátopkových, později ředitel.

Profese
radní
Věk
77 let
Koníčky
sport, nyní zejména cyklistika, turistika, lyžování, zahrádka
Motto
Moje krédo je obsaženo v „Modlitbě finského sportovce“, kterou jsem dostal před více než padesáti lety od svého prvního trenéra, olympionika Boba Zháňala. Možná zní archaicky, ale je v něm kus pravdy. Zejména poslední část pro mne byla velmi inspirativní. Porážky, které zákonitě přicházejí jak ve sportu, tak i v životě, mne neodrazovaly, naopak přiměly ke zvýšenému úsilí na sobě pracovat, přijímat nové podněty, dostat se dál.
Co pro vás znamená Třinec?

Třinec. Pro mne opravdu začátek. Po několika letech působení ve Zlíně (Gotwaldově), jsem dostal nabídku závodit za tehdy prvoligový oddíl atletiky a zároveň působit jako učitel a trenér v tehdy vznikajících, experimentálních třídách atletiky. Byla to pro mne výzva jak sportovní, tak i společenská, neboť jsem dostal byt (což před téměř padesáti léty nebylo v jiných městech obvyklé), zajímavou práci, nadšené spolupracovníky, vynikající sportovní podmínky, krásnou beskydskou přírodu za humny, navíc se mi za měsíc pobytu v Třinci narodil první syn a už jsem byl TŘINEČÁK!

Jak / Kde vidíte Třinec za čtyři roky?

Již několik volebních období, vedení města cílevědomě směřuje Třinec k městu modernímu, chytrému, čistému, městu, kde se žije dobře všem generacím. Stačí si projít Třincem, podívat se, jak se mění jeho tvář, zjistit, jak žije kulturně po celý rok, kolik výrazných osobností kulturního, společenského a sportovního života je z Třince. Bylo by to možné bez podmínek, které jim město vytváří? Přál bych si, aby to tak cítili hlavně mladí lidé, aby pro ně tak, jak před lety pro mne, byl Třinec natolik atraktivní, aby chtěli zůstat, neodcházet. Naopak, svým nadšením a vědomostmi Třinci pomáhat.
Ještě jedna věc je důležitá. Je to symbióza města a železáren. Všichni, kdo v Třinci žijí, ví, jak důležitá je spolupráce obou partnerů, a já si troufám říct, že v posledním období je na vynikající úrovni, což je ku prospěchu všech.