Mgr. Petr Šiška

Kandidát s číslem 8

8
Mgr. Petr Šiška
Profese
generální ředitel, textař a producent
Věk
57 let

„Třinec je nenápadná perla mezi městy ukrytá mezi zelenými kopci Beskyd, s ocelovým srdcem a naturelem místních obyvatel,“ popisuje rodiště Petr Šiška, který si zdejší krásy rozhodně nenechává pro sebe a světu ukazuje náš „Slezský Hollywood“ prostřednictvím svých filmů, představení, textů…

Petra známe jako muzikanta, moderátora, textaře, producenta, scenáristu, ale i úspěšného podnikatele, který jako generální ředitel stojí už téměř třicet let v čele společnosti Petarda Production. A ač se svět šoubyznysu soustřeďuje spíše do stověžaté matičky, on zůstal věrný hutnickému Třinci. „Žiju tady celý život a nikdy jsem nezapochyboval o tom, že to je to nejlepší místo pro život. Od mládí, díky muzikantské profesi, cestuji napříč Československem i čtyřikrát do týdne, poznávám nová i osvědčená místa, srovnávám a nápady realizuji u nás doma,“ říká všestranný umělec, kterého v posledních letech pohltilo především filmování a se svou produkcí se podílel už na pěti filmech. „Ten šestý s názvem Cirkus Maximum představíme Třinečákům v předpremiéře 20. září,“ těší se a srdečně zve všechny příznivce komedie.

Třinec Petra baví celkově svou náladou a velkým tvůrčím potenciálem, který je podle něj často podceňován, ale umí překvapit. „To mi dělá radost. Holt, do Prahy je daleko a pánbůh je vysoko, musíme si pomoci sami,“ směje se rčením, které vložil také do kultovního filmu Muzzikanti, Petr Šiška, jemuž uložení Třince mezi horami i strategie místa mezi třemi zeměmi dokonale vyhovuje. 

Sám se v životě řídí heslem „Bez velkých cílů není velkých úspěchů. Nemusíš zvítězit, ale musíš se o to pokusit.“ I proto se tomuto zakladateli Noci plné hvězd podařilo zorganizovat 20 úspěšných ročníků legendárního festivalu, přes dvě desetiletí stojí také za náplní akcí Hutnický den či Dnů lidí dobré vůle na Velehradě a jeho texty zpívali a zpívají hvězdy jako Karel Gott, Věra Špinarová, Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Dalibor Janda, Petr Kolář, Doga, Argema a mnoho dalších. 

S legendárním cylindrem je neodmyslitelně spojen s TV Šlágr, kde baví seniory, a jako chameleon se dokáže proměnit v rockovou ikonu kapely Legendy se vrací, se kterou odehraje až stovku koncertů ročně. A vedle všech těchto aktivit si najde čas také na thai box, fitness, turistiku s rodinou, kino, knížky i svou oblíbenou zahradu.