Radim Kozlovský

Kandidát s číslem 3

3
Radim Kozlovský
Profese
náměstek primátorky
Věk
53 let

Je to školství a sociální oblast, co má ve městě již 8 let pod svým dohledem právě Radim Kozlovský. Vzdělávání dětí a mládeže, ale také péče o potřebné rozhodně neunikají pozornosti vedení radnice. 

V Třinci funguje pod křídly města 12 škol, které vzdělávají na 4 900 dětí, o mimoškolní činnost se stará DDM. A každá z nich si žádá správu a péči. „S tím jdou ruku v ruce také nemalé náklady. Jsem moc rád, že se nám v posledních letech podařilo rekonstruovat například střechu oldřichovické základní školy, zateplit mateřinky na ulici Bezručova či v Gutech a nového kabátu včetně vzduchotechniky se dočkala také MŠ Koperníkova. Postupně peníze směřujeme i do základní školy na Sosně, mění se zde okna, vznikají nové odborné učebny a škola se celkově modernizuje i díky spolupráci s církevní základní školou. Navíc nabízí prostor i pro alternativní školství,“ vypíchl některé z nedávných investic Radim Kozlovský s tím, že školství v posledních letech sází především na digitalizaci. 

Třinec je podle náměstka také městem s širokou nabídkou sociálních služeb. Umí se postarat o seniory, matky s dětmi, o zdravotně znevýhodněné občany, o děti, mladé i dospělé s různým druhem postižení, a to prostřednictvím dvou svých příspěvkových organizací a díky spolupráci s neziskovými organizacemi působícími v sociální oblasti. „Jedná se o 46 sociálních služeb, které pomáhají potřebným, ale které by nemohly fungovat bez finanční pomoci města,“ uvádí Radim Kozlovský. 

Ten si cení především toho, že vedení města díky důvěře třineckých občanů může ve své práci již několik volebních období pokračovat. „Město díky tomu může kontinuálně pokračovat v rozjetých i naplánovaných projektech. Nejsme zdaleka vyčerpaní a vyhořelí, máme stále nové nápady, myšlenky a projekty, jak Třinec rozvíjet a dělat z něj dobré místo pro život,“ dodává a nastiňuje například novou službu senior taxi, kterou město plánuje zřídit a bude přizpůsobena také pro převoz handicapovaných.

Ač je sám upoután na vozík, jeho aktivitní život rozhodně nenaznačuje, že by jej jeho handicap nějak omezoval. Je vášnivým rybářem, dokonce mistrem světa v chytání ryb na plavanou. „Závodní rybaření je o preciznosti, nikoli o náhodě, jak by se mohlo na první pohled zdát. Musíte zvolit správnou strategii, jak při lovu postupovat, jakou zvolit návnadu, musíte včas reagovat a neustále se přizpůsobovat měnícím se podmínkám, například stoupající hladině vody,“ vysvětluje Radim Kozlovský a nebojí se přirovnat k tomuto překvapivě fyzicky náročnému sportu práci na radnici. „I zde musíme reagovat na nenadálé situace, které čeří vody, na připomínky či stížnosti, musíme se přizpůsobit nečekaným krizovým situacím, ať už jde o covid, či nějakou havárii na majetku města, promptně reagovat, když „zabere“ kupříkladu některá z dotačních výzev. Vždy je ale nutné držet se strategie a být uvážlivý,“ uzavírá s úsměvem vyznavač Petrova cechu, kterému ryby nevadí ani na talíři a s oblibou si pochutná například na candátovi.