Bc. Regina Szpyrcová

Kandidát s číslem 4

4
Bc. Regina Szpyrcová
Profese
ředitelka kina Kosmos
Věk
48 let

Svůj rukopis vtiskla hned několika třineckým kulturním institucím. Přispěla k tomu, aby se v našem městě vysílalo kvalitní televizní zpravodajství a regionální publicistika. Působila na rozvoj kulturně-společenského života v týmu zdejší úspěšné knihovny s galerií. Už pátým rokem drží kormidlo oblíbeného kina Kosmos, které nasměrovala až do první pětky nejnavštěvovanějších jednosálových kin v České republice.

„Snažím se o to, aby byl Třinec lákavým městem, plným dobře naladěných lidí,” s úsměvem přibližuje své cíle Regina Szpyrcová, ředitelka městského kina.

Tomu vlila do žil čerstvou energii díky pestrému programu a novým službám. Dobré premiérové kino s celoročním provozem má podle ní nabízet kvalitní a dostupné volnočasové vyžití pro všechny generace. Má pomoci Třinci být „fajnym místem pro život“. A to se daří! Kinosálem prochází ročně i dvakrát tolik diváků, než má Třinec obyvatel. Vysoká oblíbenost je velkou motivací zahájit hned příští rok generální rekonstrukci, která přinese divácky atraktivní prostředí a špičkové technologie.

Regina Szpyrcová není v komunální politice žádným nováčkem. Působí v ní jako radní 13 let, vede třineckou komisi pro kulturu a sport a v těchto oblastech se i podílí na udělování grantů. Politiku vnímá jako službu svému rodnému městu a spoluobčanům. Svá rozhodování řídí výrokem klasika – „Poctivost je nejlepší politika”.

V Třinci se narodila a žije tu moc ráda. Po studiích se rozhodla usadit právě zde a společně s manželem vychovávat dvě dcery. „Ráda bych i dál usilovala o to, aby se Třinec stal městem, které stojí za to navštívit, a aby ho Třinečané vnímali jako příjemný domov,” přibližuje Regina Szpyrcová své ambice.